پیشرفت ٦٠ درصدی حفاری در فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت پتروگوهر فراساحل کیش از پیشرفت فیزیکی ٦٠ درصد حفاری چاههای گازی فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد.
مسعود زیاری در گفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به حفاری ٧٦ حلقه چاه گازی فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ میدان مشترک پارس جنوبی از سوی شرکت پتروگوهر فراساحل کیش، گفت: این شرکت هم اکنون دارای سه دکل حفاری دریایی ملکی و سه دکل استيجاری است.

وی با اشاره به دستاوردهای به دست آمده در زمینه حفاری چاههای فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی تاکید کرد: این دستاوردها در سایه تحریمهای بین المللی ظالمانه کشورهای غربی بدست آمده است؛ از این رو با لغو احتمالی این تحریمها و ورود شرکتهای خارجی، این شرکت آمادگی لازم برای رقابت با شرکتهای خارجی را دارد.

مدیرعامل شرکت پتروگوهر فراساحل کیش با اشاره کسب رکورد ٥٧٥ متری حفاری در حفره ١٢ و یک چهارم یکی از چاههای فاز ٢٢ تا ٢٤ در طول یک روز از سوی دکل پارادایس گفت: این رکورد تاریخی پارسال همزمان با روز ملی شدن صنعت نفت از سوی متخصصان ایرانی به دست آمده است.

زیاری با تاکید بر این که رکورد حفاری یاد شده در فاز ٢٢ تا ٢٤ میدان پارس جنوبی تا کنون چندین بار از سوی سایر دکلهای شرکت پتروگوهر فراساحل کیش، گفت: حفاری حفره ١٦ اینچ به طول ٤١٧ متر در طول یک روز یکی دیگر از دستاوردهای این شرکت در زمینه حفاری به شمار می آید.

وی با بیان این که به زودی مته های حفاری دکلهای این شرکت در فاز ٢٣ به مخزن پارس جنوبی می رسد، گفت: هم اکنون در چاه های این فاز در حال نصب لاینر هنگر (آویزه آستری لوله های حفاری) هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروگوهر کیش اظهار کرد: هم اکنون به طور میانگین ماهانه حفاری چاههای گازی فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ میدان مشترک پارس جنوبی سه درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *